Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Bahnité podmienky môžu pri Bachmute pomôcť Ukrajincom a naopak uškodiť Rusom

 Webnoviny   2. marec 2023  82  
Bahnité podmienky môžu pri Bachmute pomôcť Ukrajincom a naopak uškodiť Rusom

2.3.2023 (SITA.sk) - Ukrajina by mohla pri obrane Bachmutu proti ruským silám ťažiť z bahnitých podmienok po jarnom rozmrznutí. Vo svojej štvrtkovej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Takéto podmienky obmedzia schopnosť ťažkých obrnených vozidiel postupovať ďalej. „Zhoršený pohyb cez krajinu zvyčajne poskytuje obranným silám určitú vojenskú výhodu," cituje ministerstvo spravodajský portál Sky News.

Teploty pôdy počas dňa stúpajú a teraz sú „väčšinou nad bodom mrazu", pričom rozmrazovanie počas dňa je pravdepodobné až do budúceho týždňa, konštatuje rezort. Nadpriemerne teplé podmienky by mali na Ukrajine podľa predpovedí trvať do konca zimy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Je takmer isté, že do konca marca bude po konečnom rozmrazení pohyb cez krajinu najhorší," uvádza sa v správe s tým, že to skomplikuje pozemné operácie.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Bahnité podmienky môžu pri Bachmute pomôcť Ukrajincom a naopak uškodiť Rusom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.