Pondelok, 24. január 2022
Slnečno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Až 1,8 milióna kusov nelegálnych cigariet sa podarilo zachytiť počas medzinárodnej akcie

 Webnoviny   4. november 2021  54
Až 1,8 milióna kusov nelegálnych cigariet sa podarilo zachytiť počas medzinárodnej akcie

4.11.2021 (Webnoviny.sk) - Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili pri akcii s českými a poľskými kolegami 1,8 milióna kusov nelegálnych cigariet. Ako na tlačovej besede informoval šéf daňových kriminalistov Miroslav Homola, na akcii sa podieľalo viac ako 100 príslušníkov KÚFS.

Spolu s cigaretami zaistili colníci aj zariadenia a komponenty na ich výrobu a finančnú hotovosť v sume 37 000 eur. Zároveň zadržali piatich členov organizovanej skupiny.

Vykonané boli rozsiahle domové prehliadky ako aj prehliadky iných priestorov a pozemkov," povedal Homola s tým, že prehliadky sa týkali lokalít v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Cigarety podľa neho smerovali čiastočne na slovenský trh a čiastočne na trhy iných štátov Európskej únie.

Ako doplnil prezident Finančnej správy SR Jiří Žežula, pokiaľ by boli využité všetky zadržané komponenty na výrobu cigariet, ich hodnota by predstavovala 32 miliónov eur.

Jedná sa už o 27 zásah v oblasti nelegálnej výroby a distribúcie tabaku a tabakových výrobkov," dodal s tým, že za tento rok zadržali colníci spolu už 40 miliónov kusov nelegálnych cigariet, 155 ton tabaku a päť kompletných výrobných liniek.

Viac k témam: Colníci, Nelegálne cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk - Až 1,8 milióna kusov nelegálnych cigariet sa podarilo zachytiť počas medzinárodnej akcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.