Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy

 Webnoviny  25. september 2023  173  
Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy

25.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská protiofenzíva v melitopoľskom smere postupne napreduje. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na oznámenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.

Ofenzíva pokračuje


„Obranné sily pokračujú v ofenzíve v sektore Melitopoľ. Naši obrancovia úspešne odrazili nepriateľské útoky pri Robotyne v Záporožskej oblasti,“ uvádza sa v správe.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLegitímny starosta Melitopoľa Ivan Fedorov, ktorý od vypuknutia vojny z bezpečnostných dôvodov žije v exile, prostredníctvom Telegramu uviedol, že obyvatelia hlásili silné výbuchy v neďalekom Tokmaku. Nahral tiež zábery, ktoré tvrdili, že ukazujú „priamy zásah“ ruského pozorovateľského stanovišťa neďaleko Tokmaku.

Vstupná brána na Krym


Práve Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Ruské sily okupujú Melitopoľ s obrovským strategickým významom od začiatku vojny. Melitopoľ je jedno z mála ukrajinských miest, kde sa Rusom podarilo dosadiť vlastné vedenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.