Pondelok, 23. september 2019
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Archívy holokaustu sprístupnili milióny dokumentov z koncentračných táborov online

 Webnoviny  21. máj 2019  30
Archívy holokaustu sprístupnili milióny dokumentov z koncentračných táborov online

BERLÍN 21. mája (WebNoviny.sk) - Medzinárodná pátracia služba (ITS) v Nemecku nahrala do elektronickej podoby viac ako 13 miliónov dokumentov z nacistických koncentračných táborov, vrátane väzenských kariet a úmrtných oznámení. Cieľom je pomôcť tým, ktorí sa zaoberajú holokaustom a zisťovaním osudu obetí.

ITS, ktorú založili v posledných dňoch druhej svetovej vojny západní spojenci a pôvodne ju viedol Červený kríž, tiež v utorok oznámila, že mení svoj názov na Arolsenské archívy - Medzinárodné centrum pre nacistickú perzekúciu.

Archív v nemeckom meste Bad Arolsen informoval, že s pomocou izraelského Jad Vašem, najznámejšieho pamätníka obetí holokaustu v Jeruzaleme, sú teraz prístupné online dokumenty s informáciami o viac ako 2,2 milióna ľudí.

Ako uviedla riaditeľka archívu Floriane Azoulay, pamätníci holokaustu vymierajú, "preto je veľmi dôležité, že originálne dokumenty môžu osloviť nadchádzajúce generácie".

Viac k témam: holokaust, koncentračný tábor
Zdroj: Webnoviny.sk - Archívy holokaustu sprístupnili milióny dokumentov z koncentračných táborov online © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.