Streda, 3. jún 2020
Polojasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Antisemitizmus dosahuje v Európe alarmujúce čísla, rozšírený je hlavne na východe

 Webnoviny  23. november 2019  96
Antisemitizmus dosahuje v Európe alarmujúce čísla, rozšírený je hlavne na východe

23.11.2019 (Webnoviny.sk) - Alarmujúce čísla tento týždeň zverejnila americká Liga proti hanobeniu (Anti-Defamation League, ADL), ktorá monitoruje prejavy antisemitizmu a rasovej neznášanlivosti po celom svete. Podľa jej najnovšieho výskumu až štvrtine obyvateľov 14 skúmaných európskych krajín sú blízke antisemitské názory.

Antisemitizmus je pritom najrozšírenejší vo východnej Európe, a zastúpenie občanov s takýmito názormi na východe kontinentu dokonca stúpa.

V Poľsku, na Ukrajine a v Maďarsku zdieľa antisemitské názory podľa ADL až 40 percent obyvateľov.

Naopak, vo väčšine západoeurópskych krajín zastúpenie takýchto názorov medzi obyvateľmi klesá. Toto sa týka napríklad Veľkej Británie, Španielska, Nemecka, Rakúska, Talianska či Belgicka.

Najmenej antisemitov, 4 percentá z celkovej populácie, je spomedzi skúmaných krajín vo Švédsku.

Viac k témam: antisemitizmus, prieskum, výskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Antisemitizmus dosahuje v Európe alarmujúce čísla, rozšírený je hlavne na východe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.