Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu

 Webnoviny  14. jún 2021  80
Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu

14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Členovia britskej vlády sa rozhodli odložiť v Anglicku zrušenie reštrikcií zameraných proti šíreniu koronavírusu. Zatiaľ je uvoľnenie protipandemických opatrení naplánované na 21. jún, ale vládne zdroje pre BBC uviedli, že väčšina pravidiel zostane v platnosti o štyri týždne dlhšie.

Viac o téme: Koronavírus


Znamená to, že nočné kluby zostanú zatvorené a ľudia budú nabádaní na to, aby naďalej pracovali z domu, ak je to možné.

Mnohí vedci vyzývajú, aby sa uvoľnenie reštrikcií odložilo s cieľom dosiahnuť zaočkovanosť väčšieho počtu ľudí vzhľadom na rastúci počet prípadov nákazy takzvaným indickým variantom koronavírusu.

Odhaduje sa, že indický variant je o približne 60 percent nákazlivejší, ako britský variant koronavírusu. Zároveň v prípade nákazy indickým variantom je dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že infikovaní ľudia budú musieť byť hospitalizovaní.

Viac k témam: britská vláda, COVID-19, Koronavírus, mutácia koronavírusu, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.