Pondelok, 16. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
13.5.2025 (SITA.sk) - Medziročná inflácia v USA sa v apríli mierne spomalila. Podľa vládnych údajov zverejnených v utorok sa spotrebiteľské ceny v porovnaní s aprílom minulého roka zvýšili len o 2,3 percenta, pričom v marci bola americká medziročná inflácia 2,4 percenta.
Medzimesačne spotrebiteľské ceny v USA v apríli stúpli o 0,2 percenta. Rast cien oproti marcu bol miernejší, ako sa očakávalo. Viac ako polovicu tohto rastu podľa amerického ministerstva práce spôsobilo zdraženie bývania o 0,3 percenta.
Medziročná jadrová inflácia, ktorá nezahŕňa volatilné ceny potravín a energií, bola v apríli v USA na úrovni 2,8 percenta. Medzimesačná jadrová inflácia bola vo výške 0,2 percenta.
Viac k témam: Americká ekonomika, Inflácia, Spotrebitelske ceny
Zdroj: SITA.sk - Americká inflácia sa v apríli mierne spomalila © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako nestarnúť? Lekár Michael Greger odhaľuje vedecké tajomstvá dlhovekosti
Rok 2025 bol pre slovenský maloobchod v znamení cenovej stability a tlmenia inflácie, hodnotí SAMO
Colníci odhalili v dvoch okresoch nelegálnu výrobňu cigariet, pri akcii Rovina zadržali štyri osoby