Streda, 7. december 2022
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Americká ambasáda v Moskve vyzvala občanov USA, aby okamžite opustili Rusko, kým sú možnosti komerčného cestovania

 Webnoviny  28. september 2022  46
Americká ambasáda v Moskve vyzvala občanov USA, aby okamžite opustili Rusko, kým sú možnosti komerčného cestovania

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Americké veľvyslanectvo v Moskve vydalo ďalšie bezpečnostné upozornenie pre Američanov v Rusku a vyzvalo ich, aby z krajiny odišli „okamžite, kým k dispozícii sú obmedzené možnosti komerčného cestovania".

Ambasáda to odôvodnila trvajúcou čiastočnou mobilizáciou v Rusku pre vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rusko by mohlo odmietať uznávanie amerického občianstva v prípade ľudí s dvojitým občianstvom, odmietať im prístup k americkej konzulárnej pomoci, nedovoliť im odcestovať z Ruska a odviesť ľudí s dvojitým občianstvom pre vojenskú službu," uviedlo veľvyslanectvo.

Ambasáda USA v Rusku už 15. augusta upozornila, že Američania by mohli byť terčom obťažovania a mohli mať problémy pri prístupe ku konzulárnej pomoci.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Americká ambasáda v Moskve vyzvala občanov USA, aby okamžite opustili Rusko, kým sú možnosti komerčného cestovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.