Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Američania pošlú Ukrajincom ďalšie systémy HIMARS, ktoré spôsobili zmenu na bojisku

 Webnoviny  20. júl 2022  38
Američania pošlú Ukrajincom ďalšie systémy HIMARS, ktoré spôsobili zmenu na bojisku

20.7.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty americké pošlú Ukrajine ďalšie štyri raketové systémy HIMARS. Budú súčasťou balíka bezpečnostnej pomoci, ktorú oficiálne zverejnia v neskoršej časti tohto týždňa. Povedal to v stredu americký minister obrany Lloyd Austin. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„V neskoršej časti tohto týždňa uvoľníme ďalší prezidentský balík zbraní, munície a vybavenia pre Ukrajinu. Zahŕňať bude ďalšie štyri moderné raketové systémy HIMARS, ktoré Ukrajinci využívajú efektívne a ktoré spôsobili zmenu na bojisku," povedal šéf amerického rezortu obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Súčasťou nasledujúceho balíka bezpečnostnej pomoci bude „ďalšia munícia pre salvové raketomety a pre delostrelectvo," konštatoval Austin.Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Američania pošlú Ukrajincom ďalšie systémy HIMARS, ktoré spôsobili zmenu na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.