Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Američania poskytnú Poľsku pôžičku dve miliardy dolárov na modernizáciu armády

 Webnoviny  26. september 2023  93  
Američania poskytnú Poľsku pôžičku dve miliardy dolárov na modernizáciu armády

26.9.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že poskytne Poľsku pôžičku vo výške dvoch miliárd dolárov na modernizáciu poľských obranných kapacít. „Poľsko je oddaným spojencom Spojených štátov a jeho bezpečnosť je životne dôležitá pre kolektívnu obranu východného krídla NATO," uvádza sa vo vyhlásení.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMinisterstvo zahraničných vecí tiež poznamenalo, že Poľsko vďaka významným investíciám do obrany „preukázalo svoje neochvejné odhodlanie posilniť regionálnu bezpečnosť". Rezort tiež zdôraznil význam modernizačného úsilia Poľska, vrátane prezbrojenia armády zo sovietskych systémov na západné.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak cez víkend vyhlásil, že poľská armáda bude najsilnejšou pozemnou armádou v Európe, pričom by mohla mať až 300-tisíc vojakov.

Viac k témam: modernizácia armády, Poľský minister obrany
Zdroj: SITA.sk - Američania poskytnú Poľsku pôžičku dve miliardy dolárov na modernizáciu armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.