Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Američania po prvýkrát od začiatku vojny na Ukrajine odstránili zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa

 Webnoviny  20. máj 2023  63  
Američania po prvýkrát od začiatku vojny na Ukrajine odstránili zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa

20.5.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo financií Spojených štátov sa po prvý raz od vypuknutia vojny na Ukrajine rozhodlo odstrániť zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa.

Ako referuje web epravda.com.ua s odvolaním sa na tlačový odbor ministerstva, rozhodnutie sa týka Anatolija Karačinského. Ministerstvo nezdôvodnilo vylúčenie tohto ruského podnikateľa zo sankčného zoznamu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKaračinskij sa v apríli 2021 dostal pod sankcie Spojených štátov ako člen dozornej rady ruskej banky Otkrytie. Po uvalení sankcií Karačinskij odstúpil z predstavenstva banky a predal svoje akcie. Na tohto ruského podnikateľa predtým uvalila sankcie aj Ukrajina.

Viac k témam: Sankcie proti Rusku, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Američania po prvýkrát od začiatku vojny na Ukrajine odstránili zo sankčného zoznamu ruského podnikateľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.