Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Aktivita v americkom sektore služieb stúpla na historické maximum

 Webnoviny   5. apríl 2021  126
Aktivita v americkom sektore služieb stúpla na historické maximum

5.4.2021 (Webnoviny.sk) - Aktivita v americkom sektore služieb, ktorý zamestnáva väčšinu obyvateľov krajiny, dosiahla v marci rekordný rast. Zmiernenie protipandemických reštrikcií totiž viedlo k zvýšeniu spotrebiteľského dopytu.

Americký Inštitút riadenia zásob (ISM) v pondelok informoval, že index aktivity odvetvia služieb v marci stúpol na historické maximum 63,7 bodu z februárových 55,3 bodu. Predchádzajúci rekord, a to na úrovni 60,9 bodu, index dosiahol v októbri 2018.

Hodnota indexu nad hranicou 50 bodov signalizuje rast aktivity v sektore. Odvetvie po oživení z poklesu spôsobeného pandémiou koronavírusu posilňuje už desať mesiacov v rade.

Marcový rast indexu bol podstatne väčší, ako ekonómovia očakávali. Hoci diskusia o ekonomickej politike sa často sústreďuje na priemysel, odvetvie služieb, do ktorého patria banky, maloobchod či reštaurácie, vytvára v USA až 71 percent všetkých pracovných miest.

Viac k témam: banky, Koronavírus, maloobchod, Pandémia, pandemické opatrenia, pracovné miesta, služby, spotrebitelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivita v americkom sektore služieb stúpla na historické maximum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.