Nedeľa, 29. november 2020
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ich

 Webnoviny  29. máj 2020  117
Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ich

29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Moskovská polícia zadržala 16 ľudí, ktorí v piatok protestovali proti zatknutiu prominentného ruského novinára. Medzi zadržanými sú aj člen mestskej rady a jeho asistent.

Protestovať prišli priamo pred riaditeľstvo moskovskej polície. Novinára Iľju Azara deň predtým odsúdili na 15 dní väzenia takisto za protest.

Novinár protestoval proti zatknutiu aktivistu


Moskva v čase pandémie koronavírusu zakázala zhromažďovanie sa na verejnosti.

Azar v utorok prišiel na policajné riaditeľstvo a protestoval tam proti zatknutiu aktivistu, ktorý sledoval korupciu v radoch polície. Jeho zatknutie vyvolalo pobúrenie medzi novinármi a opozičnými aktivistami. Vo štvrtok zadržali 13 osôb.

Aktivisti budú novinára naďalej podporovať


Kroky polície odsúdili Amnesty International či Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a vyzvali úrady, aby všetkých zadržaných prepustili.

Aktivisti vyhlásili, že budú aj naďalej podporovať Azara, a to napriek varovaniu polície o zákaze zhromažďovania sa na verejnosti.

Viac k témam: demonštrácie, Koronavírus, protest, uväznený novinár, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ich © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.