Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Aktivisti obsadili Putinov palác vo Francúzsku, plánujú tam ubytovať ukrajinských utečencov (video)

 Webnoviny  14. marec 2022  77
Aktivisti obsadili Putinov palác vo Francúzsku, plánujú tam ubytovať ukrajinských utečencov (video)

14.3.2022 (Webnoviny.sk) - Do luxusnej vily vo francúzskom Biarritzi, ktorú údajne vlastní bývalý príbuzný ruského prezidenta Vladimira Putina, sa vlámali aktivisti, ktorí tam chcú ubytovať ukrajinských utečencov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Luxusné útočisko pre Ukrajincov


Na internete sa objavili videá zobrazujúce interiér spomenutej vily i muža mávajúceho ukrajinskou vlajkou na terase. Videá obsahujú aj text vo francúzštine a ukrajinčine „Víťazstvo v Biarritzi - dobytie Putinovho paláca“ a „Teraz je ľudový kaštieľ pripravený privítať utečencov Putinovho režimu“.

Jeden z aktivistov pre ruské nezávislé noviny The Insider povedal, že pri obhliadke vily našli dokumenty, ktoré podľa všetkého patrili Putinovmu bývalému zaťovi Kirillovi Šamalovovi a ruskému oligarchovi Gennadijovi Timčenkovi, Putinovmu blízkemu priateľovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obľúbené letovisko ruských oligarchov


The Insider s odvolaním sa na miestny kataster nehnuteľností uviedol, že vilu kedysi vlastnil Timčenko a neskôr ju previedol na Šamalova.

Aktivisti na Facebooku uviedli, že majú v úmysle predložiť miestnym úradom návrh na využitie vily ako úkrytu pre utečencov. Dodali, že je dostatočne veľká na to, aby sa tam mohli ubytovať desiatky ľudí.

Biarritz je obľúbeným miestom bohatých Rusov. Členovia Putinovej rodiny údajne v meste vlastnia majetok.

Viac k témam: Aktivisti, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci, Vila
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti obsadili Putinov palác vo Francúzsku, plánujú tam ubytovať ukrajinských utečencov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.