Piatok, 10. júl 2020
Jasno  17 °C
Mimoriadne správy

Afganský prezident Ašraf Ghaní podľa predbežných výsledkov volieb obhájil svoj post

 Webnoviny  22. december 2019  54
Afganský prezident Ašraf Ghaní podľa predbežných výsledkov volieb obhájil svoj post

22.12.2019 (Webnoviny.sk) - Afganský prezident Ašraf Ghaní podľa predbežných výsledkov zvíťazil v prezidentských voľbách a získal tak mandát na druhé funkčné obdobie. V nedeľu to oznámila volebná komisia, podľa ktorej Ghaní získal 50,64% hlasov. Jeho oponenti však môžu výsledky ešte stále napadnúť.

Podľa predbežných výsledkov dostal súčasný prezident 923 868 hlasov a jeho najväčší súper, súčasný predseda vládneho kabinetu Abdulláh Abdulláh 720 990.

Výsledky volieb, ktoré sa v krajine konali 28. septembra, opakovane odkladali pre obvinenia z pochybení a tiež problémy pri počítaní hlasov. Volebná komisia pritom ani počas dnešného zverejnenia predbežných výsledkov neoznámila, kedy predstavia konečné výsledky.

Predbežné výsledky mali pôvodne zverejniť 17. októbra a finálne 7. novembra.

Viac k témam: prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Afganský prezident Ašraf Ghaní podľa predbežných výsledkov volieb obhájil svoj post © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.