Pondelok, 1. jún 2020
Jasno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Afganca uznali vo Viedni vinným zo štyroch pokusov o vraždu, v krvi mu zistili marihuanu

 Webnoviny  14. september 2018  125
Afganca uznali vo Viedni vinným zo štyroch pokusov o vraždu, v krvi mu zistili marihuanu

VIEDEŇ 14. septembra (WebNoviny.sk) - Afganec, ktorý v marci útočil nožom vo Viedni, dostal doživotie. Dvadsaťtriročného muža uznali vinným zo štyroch pokusov o vraždu po tom, čo 7. marca vo štvrti Leopoldstadt napadol trojčlennú rodinu, drogového dílera a náhodného okoloidúceho.

Žiadateľ o azyl napadol úplne cudziu trojčlennú rodinu údajne v domnienke, že sa mu vysmievajú. Trojica prežila len vďaka rýchlemu zásahu záchranárov.

Odporúčame:
Afganec útočil nožom a kovovou tyčou v Paríži, zranil aj turistov

Následne zaútočil na okoloidúceho, ktorý sa mu postavil do cesty, lebo si myslel, že Afganec uteká z miesta, kde došlo k bitke. Zraneniam sa svedok vďaka rýchlej reakcii vyhol. Neskôr Afganec napadol a vážne zranil aj svojho drogového dílera, ktorého vinil zo svojej zlej životnej situácie.

V krvi mu zistili prítomnosť marihuany. Psychickú chorobu v jeho prípade posudzujúci psychiater vylúčil.

Viac k témam: Afgánec, pokus o vraždu, polícia, súd, Viedeň
Zdroj: Webnoviny.sk - Afganca uznali vo Viedni vinným zo štyroch pokusov o vraždu, v krvi mu zistili marihuanu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.