Štvrtok, 30. máj 2024
Oblačno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Zranená Vlhová odcestovala zo Slovenska, podstúpi konzultácie s odborníkmi (foto)

 Webnoviny  21. január 2024  149  
Zranená Vlhová odcestovala zo Slovenska, podstúpi konzultácie s odborníkmi (foto)

21.1.2024 (SITA.sk) - Elitná slovenská lyžiarka Petra Vlhová už odcestovala do Švajčiarska a tam podstúpi konzultácie s odborníkmi, ktorí vyhodnotia jej stav a navrhnú postup jej liečby. Dvadsaťosemročná Liptáčka do zahraničia odišla aj s trénerom Maurom Pinim.

Vlhová utrpela zranenie v sobotňajšom slalome Svetového pohára 2023/2024 v Jasnej. Už po deviatich bránkach urobila chybu na vnútornej lyži a po nekontrolovanom páde zostala neďaleko ochranných sietí povedľa trate niekoľko minút v opatere zdravotníkov. Keďže nebola schopná zlyžovať do cieľa, odviezli ju z trate na saniach za potlesku tisícok fanúšikov. Na rozlúčku im aspoň zakývala na rozlúčku.

Komplexné vyšetrenia, ktorým sa následne podrobila v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, odhalili poškodenie väzov v kolene.

Fotografie: Pád Petry Vlhovej a sobotňajší slalom v JasnejZobraziť fotogalériu k článku:
Petra Vlhová mala pád a nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej (fotografie)

Viac k témam: Jasná, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2023/2024
Zdroj: SITA.sk - Zranená Vlhová odcestovala zo Slovenska, podstúpi konzultácie s odborníkmi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.