Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Osemfinálový súboj Zvereva s Norriem prerušila demonštrantka s protivojnovými plagátmi (video+foto)

 Webnoviny  22. január 2024  116  
Osemfinálový súboj Zvereva s Norriem prerušila demonštrantka s protivojnovými plagátmi (video+foto)

22.1.2024 (SITA.sk) - Pondelňajší súboj osemfinálového 4. kola dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tohtoročnej tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne medzi olympijským šampiónom Alexandrom Zverevom z Nemecka a Britom Cameronom Norriem museli nakrátko prerušiť po tom, ako demonštrantka rozhádzala na kurte plagáty s protivojnovým odkazom.

Osoba v modrej košeli, šiltovke a s čiernym rúškom na tvári vhodila na kurt plagáty s odkazom vyzývajúcim na oslobodenie Palestíny. „Zatiaľ čo sledujete tenis, na Gazu dopadajú bomby,“ stálo na vytlačených plagátoch.

Podávači loptičiek papiere chytro pozbierali a zápas po krátkom prerušení pokračoval ďalej. Bezpečnostná služba odprevadila demonštrantku preč.
Vojna medzi Izraelom a hnutím Hamas vypukla 7. októbra minulého roka po útokoch militantov za južné oblasti Izraela, pri ktorých prišlo o život zhruba 1200 ľudí. Militanti tiež vzali so sebou približne 250 rukojemníkov. Izrael na útok hnutia Hamas odpovedal intenzívnou ofenzívou v Pásme Gazy, kde už podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 25-tisíc osôb.Viac k témam: Demonštrácia, grandslamový turnaj, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Osemfinálový súboj Zvereva s Norriem prerušila demonštrantka s protivojnovými plagátmi (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.