Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Z MSJ v Kanade opäť nik nezostúpi, o rok si zahrajú na ľade aj mladí Bielorusi

 Webnoviny  27. december 2021  73
Z MSJ v Kanade opäť nik nezostúpi, o rok si zahrajú na ľade aj mladí Bielorusi

27.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov sa všetci účastníci turnaja dozvedeli, že v elitnej kategórii si zahrajú aj o rok na šampionáte v Rusku. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) totiž rozhodla, že do nižšej kategórie nezostúpi ani jeden z tímov.

"Dôvodom je športová integrita a férová súťaž, ktorú aj na tohtoročných MS v Kanade neobyčajne ovplyvnili okolnosti spojené so šírením koronavírusu," informuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Medzi elitou si o rok zahrajú aj mladí Bielorusi, ktorí si nedávno vybojovali postup nahor. MSJ o rok hostia ruské mesta Novosibirsk a Omsk. Na prelome rokov 2023 a 2024 bude juniorský šampionát hostiť švédsky Göteborg a turnaj bude mať opäť 10 účastníkov. Bez zostupujúceho družstva sa MSJ konali aj vlani, svetovú elitu hostil kanadský Edmonton.

Ako informuje SZĽH, formát nasledujúceho turnaja bude predmetom diskusie v IIHF.

Viac k témam: MS v hokeji do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk - Z MSJ v Kanade opäť nik nezostúpi, o rok si zahrajú na ľade aj mladí Bielorusi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.