Sobota, 29. jún 2024
Slnečno  18 °C

Webnoviny  22. december 2016  264

Hertha Berlín si doma poradila s Darmstadtom 2:0 a v tabuľke jej patrí tretie miesto so ziskom 30 bodov.

BERLÍN 22. decembra (WebNoviny.sk) - Domáci Bayern Mníchov zvíťazil nad Lipskom 3:0 v stredajšom stretnutí 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže a stal sa jesenným majstrom.

Všetky tri góly strelili Bavori v prvom polčase, postupne skórovali Thiago Alcantara, Xabi Alonso a Robert Lewandowski, ktorý premenil pokutový kop. Lipsko už po polhodine hry prišlo o vylúčeného Emila Forsberga. Hráči mníchovského klubu si v priamom súboji zabezpečili prvenstvo v tabuľke pred zimnou prestávkou, Lipsko je druhé s trojbodovým mankom.

Hertha Berlín si doma poradila s Darmstadtom 2:0 a v tabuľke jej patrí tretie miesto so ziskom 30 bodov. Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral v drese Herthy celý zápas, stredopoliar Ondrej Duda chýbal. Z víťazstva sa tešil aj Karim Guédé, jeho Freiburg uspel na pôde Ingolstadtu 2:1. Guédé, ktorý v minulosti reprezentoval SR, hral od 78. min.

Výsledky stredajších stretnutí 16. kola I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Lipsko 3:0 (3:0)
Góly: 17. Thiago Álcantara 25. Xabi Alonso, 45. Lewandowski (z pok. kopu), ČK: 30. E. Forsberg (Lipsko)

Hertha Berlín - Darmstadt 2:0 (0:0)
Góly: 53. Plattenhardt, 66. S. Kalou
Peter Pekarík odohral celý zápas, Ondrej Duda (obaja Hertha) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí.

Hoffenheim - Brémy 1:1 (1:0)
Góly: 26. S. Wagner - 87. Gnabry

Ingolstadt - Freiburg 1:2 (0:2)
Góly: 53. Suttner - 34. a 41. Niederlechner (prvý z pok. kopu)