Sobota, 6. marec 2021
Zamračené  2,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí futbalisti skončili v karanténe a zrejme zostúpia do B-divízie Ligy národov

 Webnoviny  17. november 2020  65
Ukrajinskí futbalisti skončili v karanténe a zrejme zostúpia do B-divízie Ligy národov

17.11.2020 (Webnoviny.sk) - Na utorkový večer naplánovaný duel futbalovej Ligy národov 2020/2021 medzi výberom domáceho Švajčiarska a tímom Ukrajiny sa neuskutoční.

Ako informovali predstavitelia Ukrajinského futbalového zväzu, úrady švajčiarskeho kantónu Luzern s rovnomenným hlavným mestom nariadili ukrajinskému národnému tímu pobyt v karanténe.

Rozhodujúci duel


Až šesť hráčov reprezentácie Ukrajiny totiž malo počas pobytu vo Švajčiarsku pozitívny test na koronavírus.

Utorkový duel Švajčiarsko - Ukrajina v Luzerne mal rozhodnúť o tom, ktorý tím zostúpi zo 4. skupiny A-divízie o jednu úroveň nižšie. Ukrajincom na záchranu stačila aj remíza a za istých okolností aj prehra.

Kontumačná prehra


Európska futbalová únia (UEFA) duel pravdepodobne skontumuje v prospech domáceho kolektívu, čo "pošle" Ukrajincov do B-divízie.

Súčasťou rovnakej skupiny sú aj výbery Nemecka a Španielska, ktoré si v utorok zmerajú sily na Pyrenejskom polostrove o postup na záverečný turnaj LN. Nemcom na to stačí aj remíza, domáci potrebujú zisk troch bodov.

Viac k témam: Liga národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinskí futbalisti skončili v karanténe a zrejme zostúpia do B-divízie Ligy národov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.