Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  25 °C
Mimoriadne správy

Víťaz Stanleyho pohára je v strate, klub Tampa Bay Lightning zrušil tridsať pracovných miest

 Webnoviny  17. november 2020  124
Víťaz Stanleyho pohára je v strate, klub Tampa Bay Lightning zrušil tridsať pracovných miest

17.11.2020 (Webnoviny.sk) - V zámorskej hokejovej NHL neuplynuli ani dva mesiace od zisku Stanleyho pohára klubom Tampa Bay Lightning a "blesky" pod vplyvom pandémie koronavírusu pristupujú k redukcii počtu zamestnancov.

Klub informoval o zrušení 30 pracovných miest s okamžitou platnosťou naprieč celou organizáciou.

Neľahké rozhodnutie


Ako upozorňuje agentúra AP, ide o menej ako desať percent všetkých zamestnancov klubu.

"Môžete si byť istý, že toto rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Odvetvie športu a segment zábavy však pandémia zasiahla tak výrazne, ako čokoľvek iné predtým, toto bol potrebný krok," objasnil riaditeľ klubu Steve Griggs pre periodikum Tampa Bay Times. S klubom cennú trofej získal aj slovenský obranca Erik Černák.

Zápasy v bublinách


Klub síce koncom septembra dosiahol prenikavý úspech, no všetky zápasy vyraďovacej časti sa hrali tzv. bublinách v Kanade, takže jednotlivé mužstvá prišli o obrovské sumy, ktoré by im za normálnych okolností priniesli domáce súboje v play-off.

Organizácia Lightning ohlásila stratu za sezónu 2019/2020 a očakáva ju aj v ročníku 2020/2021.

"Blesky" tiež ohlásili, že majstrovský prsteň za triumf v Stanley Cupe nedostanú len hráči, členovia realizačného tímu a vedenia klubu, ale všetci zamestnanci organizácie v čase zisku prestížnej trofeje.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk - Víťaz Stanleyho pohára je v strate, klub Tampa Bay Lightning zrušil tridsať pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.