Sobota, 24. júl 2021
Jasno  15,7 °C
Mimoriadne správy

UEFA získa viac peňazí za televízne práva a od partnerov, vyššie odmeny pôjdu do klubových súťaží

 Webnoviny  27. máj 2021  54
UEFA získa viac peňazí za televízne práva a od partnerov, vyššie odmeny pôjdu do klubových súťaží

27.5.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) počas nasledujúcich troch sezón získa o takmer osem percent viac finančných prostriedkov za televízne práva a od partnerov, rozhodla sa preto upraviť odmeny pre kluby. UEFA získa spolu až 3,5 miliardy eur.

V Lige majstrov pôjde len o veľmi malý nárast z 1,95 miliardy eur na rovné dve miliardy. Len za účasť v skupinovej časti dostane každý klub 15,64 milióna eur, v predchádzajúcich troch sezónach to bolo 15,25 milióna na jeden klub a sezónu.

Ďalšie odmeny budú za víťazstvá či postupy. Jeden klub môže získať spolu až 130 miliónov eur.

V Európskej lige klesne celková dotácia z 560 na 465 miliónov eur, no počet účastníkov skupinovej časti zredukovali zo 48 na 32 tímov. Známa je aj výška financovania novej Európskej konferenčnej ligy, na ktorú UEFA vyčlenila 235 miliónov eur.

Viac k témam: Európska konferenčná liga, Európska liga, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA získa viac peňazí za televízne práva a od partnerov, vyššie odmeny pôjdu do klubových súťaží © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.