Piatok, 26. február 2021
Prevažne slnečno  6,6 °C
Mimoriadne správy

UEFA musí pre problémy súvisiace s koronavírusom vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur

 Webnoviny   8. september 2020  107
UEFA musí pre problémy súvisiace s koronavírusom vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) musí vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur. Dôvodom je zmena formátov Ligy majstrov a Európskej ligy v sezóne 2020/2021. UEFA sa tak rozhodla kvôli problémom týkajúcich sa pandémie koronavírusu.

O uvedenú sumu budú pravdepodobne nižšie odmeny pre kluby za úspechy v LM a EL. UEFA pred sezónou plánovala na odmenách rozdeliť 2,55 miliardy eur. Strešný orgán európskeho futbalu však možno dokáže tento výpadok očakávaných financií ma strane príjmov vykryť z iných zdrojov.

Jednotlivé kluby v súvislosti s ochorením COVID-19 čelia veľkým stratám, okrem iného prichádzajú o financie zo vstupného, keďže súboje európskych pohárov sa hrajú pred prázdnymi hľadiskami.

"V tomto prípade nejde len o stratu atmosféry na tribúnach, ale pre väčšinu klubov to bol aj dôležitý zdroj príjmov," ozrejmil Európskej asociácie futbalových klubov Andrea Agnelli, prezident talianskeho Juventusu Turín.

Viac k témam: Európska liga, Koronavírus, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk - UEFA musí pre problémy súvisiace s koronavírusom vrátiť vysielateľom sumu 575 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.