Štvrtok, 4. marec 2021
Zamračené  7,8 °C
Mimoriadne správy

Rallye Tatry 2020 je pre nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu zrušené

 Webnoviny   8. september 2020  113
Rallye Tatry 2020 je pre nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu zrušené

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - V poradí 47. ročník Rallye Tatry sa v tomto roku neuskutoční. Informoval o tom predseda organizačného výboru a riaditeľ pretekov Stanislav Hanzeli. Hlavným dôvodom odvolania tejto medzinárodnej súťaže je podľa neho nepriaznivý vývoj situácie pre koronavírus a sprísnené odporúčané vládne opatrenia pre konanie hromadných akcií.

Organizátori už začiatkom apríla oznámili, že pre pandémiu a opatrenia padlo rozhodnutie o odložení rallye v pôvodnom termíne 5. až 7. júna. Súťaž sa však neuskutoční ani v náhradnom termíne 18. až 20. septembra.

Nemožné uskutočnenie


Ako vysvetlil Hanzeli, za nariadených opatrení nie je možné uskutočniť divácky veľmi populárny mestský okruh v Poprade, štart, cieľ súťaže a rad ďalších sprievodných akcií vrátane autogramiády.

Viac o téme: Koronavírus


Okrem hlavného dôvodu zrušenia rallye v Poprade je potrebné sa zmieniť aj o nezáujme finančne podporiť tatranskú rallye zo strany verejnej správy, či už na úrovni štátu, vyššieho územného celku a samosprávy. V neposlednom rade sme predpokladali tiež väčší počet prihlásených posádok. Záujem nebol taký, aký sa avizoval v prázdninových mesiacoch," dodal Hanzeli.

Ospravedlnenie organizátorov


Všetkým prihláseným posádkam sa organizátori ospravedlňujú za zrušenie dva týždne pred samotným štartom a uvádzajú, že štartovné bude všetkým súťažiacim vrátené v plnej výške.

Zároveň je zrušený aj FIA Európsky pohár v rely historických vozidiel a 3. ročník Green Rallye Tatry, vozidiel s elektrickým a hybridným pohonom.

Viac k témam: Koronavírus, preteky, preventívne opatrenia, Rely Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Rallye Tatry 2020 je pre nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu zrušené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.