Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Tužinský si na olympiáde v Paríži nevystrieľal finále, od postupu ho delilo šesť bodov
Webnoviny 27. júl 2024 479
27.7.2024 (SITA.sk) - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Juraj Tužinský obsadil v sobotňajšej kvalifikácii vzduchovej pištole na 10 metrov na olympijských hrách v Paríži až 25. miesto a nepostúpil do osemčlenného finále.
Viac o téme: Letná olympiáda v Paríži 2024
Tridsaťdeväťročný rodák z Lučenca na strelnici v Chateauroux zaznamenal 571 bodov, pričom od postupu do finále ho delilo šesť bodov. Kvalifikáciu, v ktorej štartovalo 33 strelcov, ovládol Srb Damir Mikec s 584 bodmi.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Otvárací ceremoniál – Letná olympiáda v Paríži 2024 (fotografie)
Tužinský si pripísal na konto už štvrtú olympijskú účasť. Pod piatimi kruhmi sa predstavil v Londýne 2012, Riu de Janeiro 2016 aj Tokiu 2020. V brazílskom Riu de Janeiro obsadil vo vzduchovej pištoli nepopulárne 4. miesto. V Tokiu mu však tiež nevyšla kvalifikácia, v ktorej obsadil až 27. priečku. Pri svojej olympijskej premiére v Londýne 2012 bol vo vzduchovej pištoli pätnásty.
Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži
Zdroj: SITA.sk - Tužinský si na olympiáde v Paríži nevystrieľal finále, od postupu ho delilo šesť bodov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO