Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Tréner Hapal mal pozitívny test na koronavírus, Slovensko proti Izraelu povedie Brunegraf

 Webnoviny  13. október 2020  102
Tréner Hapal mal pozitívny test na koronavírus, Slovensko proti Izraelu povedie Brunegraf

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská futbalová reprezentácia hlási ďalších pozitívnych členov na koronavírus. Sú nimi hlavný tréner Pavel Hapal, šéfka mediálneho oddelenia Monika Jurigová a ďalší štyria členovia realizačného tímu.

Mužstvo povedie Brunegraf


Už predtým mali pozitívne testy na COVID-19 hráči Milan Škriniar a Jaroslav Mihalík a tiež jeden člen realizačného tímu. Informoval o tom portál futbalsfz.sk.

Viac o téme: Koronavírus


"Napriek tomu, že výsledky testovania na prítomnosť koronavírusu mali pri pondelkovom testovaní pozitívne až šiesti členovia realizačného tímu vrátane trénera Pavla Hapala, SFZ oznamuje, že v zápase Ligy národov Slovensko - Izrael povedie mužstvo doterajší asistent Oto Brunegraf. O ďalšom doplnení realizačného tímu bude SFZ informovať v najbližších hodinách," napísal oficiálny portál SFZ.

Protokol UEFA Return to play


Všetci nakazení boli podľa protokolu UEFA Return to play izolovaní a v utorok ráno (13. októbra) opustili hotel, v ktorom je počas októbrového zrazu ubytované slovenské národné mužstvo a nastúpili do povinnej desaťdňovej karantény. Rovnako ako predchádzajúci traja pozitívne testovaní, ani oni nemajú žiadne príznaky a cítia sa dobre.

Mužstvo sa ďalej pripravuje na domáci zápas Ligy národov Slovensko - Izrael, ktorý sa odohrá v stredu 14. októbra od 20.45 h v Trnave na štadióne Antona Malatinského. Všetci členovia tímu dodržiavajú všetky hygienické opatrenia tak, ako sú nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR, ale aj UEFA.

Spolu už bolo v slovenskom tíme nakazených deväť členov a všetci musia absolvovať povinnú karanténu, ktorá je nariadená Úradom verejného zdravotníctva SR.

Viac k témam: Koronavírus, Liga národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Tréner Hapal mal pozitívny test na koronavírus, Slovensko proti Izraelu povedie Brunegraf © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.