Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Slovenskému športu sa dá jednoducho pomôcť, podľa Pellegriniho stačí presunúť 20 miliónov eur

 Webnoviny  13. október 2020  98
Slovenskému športu sa dá jednoducho pomôcť, podľa Pellegriniho stačí presunúť 20 miliónov eur

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa mimoparlamentnej strany Hlas - sociálna demokracia sa po stretnutí jej lídra a niekdajšieho premiéra Petra Pellegriniho so zástupcami športovcom dá jednoducho pomôcť slovenskému športu.

Efektívne nástroje


Ten sa pod vplyvom pandémie koronavírusu a s ňou spojenými opatreniami dostal po finančnej stránke do kritickej situácie.

"Bez komplikovaných výziev či predkladaní projektov stačí využiť finančné prostriedky z Fondu na podporu športu. Prostriedky vo výške 20 miliónov eur možno okamžite presunúť na iný účel. Vláda za šesť mesiacov nebola schopná zmeniť zákon vo Fonde na podporu športu, ktorý bol pôvodne zameraný na investície do športovej infraštruktúry na reálnu pomoc pre ľudí pracujúcich v oblasti športu," uviedol na utorkovom predpoludňajšom brífingu Pellegrini na margo podpory športu v náročných časoch.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Niekdajší premiér v utorok vyzval predsedu vlády a ministra školstva, aby okamžite využili iné efektívne nástroje na doručenie pomoci.

Vystúpili Kovács, Klobučník aj Uhnák


"Okrem zmeny Fondu na podporu športu sa ponúka riešenie aj prostredníctvom finančnej rezervy predsedu vlády, alebo samotnej vlády a existuje aj možnosť, kedy vláda rozhodne poskytnúť finančné prostriedky na pomoc zo Všeobecnej pokladničnej správy," povedal Pellegrini.

Pellegrini tiež očakáva, že premiér ako aj minister školstva začnú okamžite konať a využijú nástroje pomoci, ktoré sa im ponúkajú tak, aby zachránili slovenský šport.

Na podporu lídra mimoparlamentnej strany Hlas - sociálna demokracia na utorkovom brífingu vystúpili aj zástupcovia športovcov - za box Tomi "Kid" Kovács, za plavecké športy Tomáš Klobučník a za hokej Martin Uhnák so Samirom Salijim.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister školstva vedy výskumu a športu SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskému športu sa dá jednoducho pomôcť, podľa Pellegriniho stačí presunúť 20 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.