Pondelok, 26. júl 2021
Zamračené  18,8 °C
Mimoriadne správy

Tampa Bay oslavovala víťazstvo na štadióne aj na vode. Killorn a Stamkos vyvádzali na skútri (video)

 Webnoviny   1. október 2020  171
Tampa Bay oslavovala víťazstvo na štadióne aj na vode. Killorn a Stamkos vyvádzali na skútri (video)

1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Šiesteho marca videli fanúšikovia tímu Tampa Bay Lightning naposledy svojich miláčikov naživo v akcii v uplynulom súťažnom ročníku NHL. Vtedy zvíťazili doma nad Montrealom 4:0 a nič nenasvedčovalo dlhej pauze bez hokeja v tomto floridskom meste.

Lenže 12. marca sa pre pandémiu koronavírusu prerušila NHL a jej letný augustový reštart znamenal pokračovanie v špeciálnom play-off režime bez divákov vo dvoch "izolovaných" kanadských mestách Toronte a Edmontone.

Hokejisti Tampy Bay aj so slovenským obrancom Erikom Černákom však urobili všetko preto, aby sa so svojimi fanúšikmi ešte raz stretli. Získali slávny Stanleyho pohár a v stredu 30. septembra nadišla chvíľa, keď sa s ním ukázali svojim najvernejším podporovateľom.

Hokejisti oslavovali na člnoch a skútroch


Mesto Tampa Bay pre nich pripravilo dve verejné akcie, ktoré sa konali za dodržania hygienických podmienok v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Najprv to bola prehliadka šampiónov na vode v prístave. Po rieke Hillsborough sa preháňali na člnoch či vodných skútroch. Jednu z dvojíc tvorili Alex Killorn a kapitán Steven Stamkos a so sebou niesli aj Stanleyho pohár. Neskôr ho odovzdali inej dvojici a pripíjali si šampanským.

"Bola to šialená jazda, rovnako ako celá sezóna. Najväčší rozruch nastal vtedy, keď sme sa tam objavili s víťaznou trofejou. Verím, že si to fanúšikovia s nami poriadne vychutnajú. Neboli s nami v ´bubline´, ale na diaľku sme cítili ich podporu," povedal Killorn pre portál NHL.

"Oslavu na člnoch sme mali asi ako prví v histórii. Skvele sme si to užili a navždy si to budeme pamätať," skonštatoval Stamkos.

Mentálny triumf v ťažkých časoch pandémie


Neskôr sa fanúšikovia aj hráči presunuli na 65-tisícový štadión Raymonda Jamesa, kde hráva svoje zápasy tím amerického futbalu Tampa Bay Buccaneers. Účasť však povolili len 15 000 ľuďom.

Fanúšikom premietali videá z úspešnej cesty ich miláčikov za druhým Stanley Cupom v klubovej histórii. Vstup bol voľný, ale od ľudí sa vyžadovalo, aby si prevzali lístky a sedeli najviac v skupinkách po šiestich.

Víťaznému tímu aj jeho fanúšikom sa prihovoril majiteľ Lightning Jeff Vinik. Jeho slová dojali prítomných: "Toto nebolo len obyčajné víťazstvo v Stanley Cupe. Bol to mentálny triumf nad všetkým, čo treba prekonávať v týchto ťažkých časoch COVIDU-19. Obrovská vďaka patrí nielen hráčom a realizačnému tímu, ale aj ich rodinám a blízkym, ktorí museli bez nich vydržať dlhé dni odlúčenia. Neviem, či my ostatní vôbec dokážeme oceniť, aké to bolo v skutočnosti náročné," dodal Vinik.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, NHL National Hockey League, oslavy, play-off NHL, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk - Tampa Bay oslavovala víťazstvo na štadióne aj na vode. Killorn a Stamkos vyvádzali na skútri (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.