Nedeľa, 23. február 2020
Slabý dážď  5,7 °C
Mimoriadne správy

Slovensko usporiada v roku 2022 futbalové majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov

 Webnoviny  25. september 2019  154
Slovensko usporiada v roku 2022 futbalové majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov

25.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský futbal dosiahol počas utorňajšieho zasadnutia výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone veľký funkcionársky úspech. V roku 2022 sa na Slovensku uskutočnia majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov.

"Sme radi, že nám UEFA podujatie pridelila. Po tom, čo sme úspešne usporiadali majstrovstvá Európy futbalistov do 17 rokov i dievčat do 19 rokov, sa stále chceme posúvať vyššie. Preto sme sa uchádzali aj o šampionát futbalistov do 19 rokov," povedal prostredníctvom oficiálnej stránky Slovenského futbalového zväzu (SFZ) riaditeľ medzinárodného a organizačného úseku tejto inštitúcie Peter Palenčík.

Pod Tatrami sa predstaví osem najlepších európskych tímov spomenutej vekovej kategórie. Očakávať možno účasť mnohých budúcich hviezd európskeho a možno aj svetového významu.

SFZ v súvislosti so šampionátom "devätnástok" počíta so zapojením štyroch štadiónov. Zápasy prvej štvorčlennej skupiny sa budú hrať v Trnave a v Senci, stretnutia druhej skupiny v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Slovenské mužstvo bude mať zabezpečenú automatickú účasť na podujatí.

SFZ do budúcna myslí aj na organizáciu ďalších mládežníckych turnajov. "Našou ambíciou je posúvať sa stále ďalej pri organizácii mládežníckych šampionátov a opäť chceme hostiť EURO do 21 rokov," doplnil Palenčík.

Majstrovstvá Európy "dvadsaťjednotiek" sa už v minulosti na Slovensku konali. Bolo to v roku 2000 a Slovensko si vtedy postupom zo skupiny zaistilo miestenku na OH 2000 v austrálskom Sydney.

Viac k témam: majstrovstvá Európy (ME) vo futbale do 19 rokov, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko usporiada v roku 2022 futbalové majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.