Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  9,7 °C
Mimoriadne správy

Slovensko sa zvykne zobudiť v zápasoch proti silnejším. Prekvapí na ME vo futbale 2020 Poľsko?

 Webnoviny  12. jún 2021  141
Slovensko sa zvykne zobudiť v zápasoch proti silnejším. Prekvapí na ME vo futbale 2020 Poľsko?

12.6.2021 (Webnoviny.sk) - Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Guldan vníma poľskú reprezentáciu ako favorita pondelňajšieho duelu E-skupiny majstrovstiev Európy proti Slovensku. Pred duelom na štadióne Krestovskij v Petrohrade sa však domnieva, že mužstvo trénera Štefana Tarkoviča môže byť úspešné, ak podá zodpovedný a organizovaný výkon.

Väčšie kvality na strane Poľska


"Poliaci sú favorit a nehovorme, že to tak nebude. Majú individuality, lepších hráčov," vyhlásil pre web sport.tvp.pl 38-ročný rodák z Banskej Bystrice, podľa ktorého môžu Slováci stavať predovšetkým na tímovosti. "Musia byť dobre organizovaní. Napriek tomu však vidím väčšie kvality na strane poľského tímu," dodal športový riaditeľ poľského klubu Zaglebie Lubin.

Viac o téme: ME vo futbale 2020


Ako poznamenal, šampionát sa vzhľadom na pandémiu ochorenia COVID-19 koná v nie najoptimálnejšom období pre fanúšikov, no myslí si, že pre každého futbalového priaznivca to bude veľký sviatok. "Počas najbližšieho mesiaca sa bude na čo pozerať," skonštatoval.

Tím spod Tatier prešiel od ostatných ME 2016 vo Francúzsku rozsiahlou obmenou kádra. Viacerí slovenskí hráči pravidelne nehrávajú vo svojich kluboch. Ďalší, ako napríklad Marek Hamšík či Róbert Boženík, si v nedávnom období prešli zdravotnými patáliami. Guldan bude preto zvedavý, v akej sú forme.

Slováci nie sú bez šancí


"Máme nejaké problémy, no pozitívom môžu byť obrancovia, predovšetkým Škriniar, ktorý vyhral taliansku ligu. Dúbravka má za sebou dobré obdobie v Newcastli United, Šatka vydarenú sezónu v Lechu Poznaň. Trochu mám obavy zo stredu poľa, Lobotka nebol v Neapole prvou voľbou trénera Gattusa, je slabo disponovaný," podotkol.

Podľa Guldana Slováci v pondelňajšom dueli so začiatkom o 18.00 h SELČ nie sú bez šancí. Ako dôvod uviedol jeden dôležitý aspekt, ktorý má výraznú podporu v minulosti, a opäť by sa mohol zopakovať aj v Petrohrade. "Slováci sa radi zobúdzajú v zápasoch so silnejšími súpermi," naznačil Ľubomír Guldan prognózu z pohľadu slovenského mužstva.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko sa zvykne zobudiť v zápasoch proti silnejším. Prekvapí na ME vo futbale 2020 Poľsko? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.