Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,5 °C
Mimoriadne správy

Bilbao odškodnia za presun ME vo futbale 2020, dostane financie a zorganizuje prestížne finále

 Webnoviny  12. jún 2021  98
Bilbao odškodnia za presun ME vo futbale 2020, dostane financie a zorganizuje prestížne finále

12.6.2021 (Webnoviny.sk) - Španielske Bilbao, ktoré sa pôvodne nachádzalo v zozname hostiteľských miest tohtoročných majstrovstiev Európy vo futbale, dostane od Európskej futbalovej únie (UEFA) finančnú kompenzáciu za odňatie usporiadateľského práva. V piatok o tom informovala radnica tohto baskického mesta.

Podľa úradov v Bilbau UEFA súhlasila s vyplatením 1,3 milióna eur a mestu zároveň sľúbila, že štadión San Mamés bude v nadchádzajúcich rokoch dejiskom finále Európskej ligy a finále ženskej Ligy majstrov. Radnica poznamenala, že peniaze od strešného orgánu európskeho futbalu pokryjú investície, ktoré zrealizovala v rámci príprav na ME 2020.

Viac o téme: ME vo futbale 2020


Bilbao malo pôvodne hostiť stretnutia základnej E-skupiny šampionátu vrátane duelu Španielsko - Slovensko, ale vysoká miera ochorenia COVID-19 v regióne znemožnila fanúšikom vstup na zápasy. V apríli sa preto UEFA rozhodla presunúť zápasy z Bilbaa do Sevilly, kde miestne úrady odobrili účasť fanúšikov na dueloch ME.

Viac k témam: majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Bilbao odškodnia za presun ME vo futbale 2020, dostane financie a zorganizuje prestížne finále © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.