Utorok, 28. máj 2024
Malá oblačnosť  14,2 °C
Mimoriadne správy

Slovan sa vyjadril k duelu proti ruskému Dinamu Moskva. Sme proti akejkoľvek vojne, vyhlásil Kmotrík

 Webnoviny  24. január 2024  99  
Slovan sa vyjadril k duelu proti ruskému Dinamu Moskva. Sme proti akejkoľvek vojne, vyhlásil Kmotrík

24.1.2024 (SITA.sk) - Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava počas ostatných dní poriadne rozčeril pokojné futbalové vody počas zimnej prestávky I. ligy. "Belasí" totiž počas sústredenia v Katare absolvovali prípravný duel proti ruskému Dinamu Moskva a konanie tohto duelu sa snažili zatajiť.

Pôvodne mal Slovan absolvovať generálku na pokračovanie sezóny proti Slavii Praha, no českým tím tento duel zrušil a rozhodol sa prijať výzvu od Zlatých Moraviec, pričom výťažok z duelu venuje na podporu Ukrajiny, ktorú vo februári 2022 vojensky napadlo Rusko a vojna stále trvá.

Obchodné aktivity v Rusku či predaj hráčov


Bratislavský klub reagoval v stredu popoludní vyhlásením. "Ohradzujeme sa voči tvrdeniam a komentárom, že by sme odohratím tohto prípravného zápasu v Katare chceli akokoľvek legitimizovať vojenský konflikt. Sme proti akejkoľvek vojne a mrzí nás negatívna odozva, ktorá sa vzniesla počas uplynulých dvoch dní,“ uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.Firma jeho otca, ktorá je hlavným partnerom klubu, naďalej rozvíja svoje obchodné aktivity v Rusku. Navyše, bratislavský klub rokuje s tímami z Ruska o predaji svojich hráčov.


Omnoho rozsiahlejšie dva odseky potom venoval vymenovaním rôznych aktivít, ktoré klub zorganizoval alebo organizuje. "Spomínané aktivity žiaľ nedostali ani zďaleka taký mediálny priestor, ako tento zápas v rámci zimnej prípravy na sústredení v Katare," uviedol Slovan.

Ruskí hokejisti pôsobia v NHL aj slovenskej extralige


Nasledovala ďalšia časť, v ktorej sa Ivan Kmotrík mladší argumentoval tým, že ruskí hokejisti pôsobia v NHL aj slovenskej extralige a tenisti z Ruska hrajú na medzinárodných turnajoch.

"Od agentúry sme obdržali zoznam klubov, ktoré sa v Katare v danom čase nachádzajú na hernom sústredení. Spomedzi nich si realizačný tím na čele s hlavným trénerom vybral súperov na základe svojich preferencií podľa náročnosti a kvality, aby bol tím čo najlepšie pripravený na jarnú časť a mohol naplniť klubom stanovené ciele. Neporušili sme tým žiadne pravidlá ani reglementy, odohrali sme legitímny prípravný duel, a za naším rozhodnutím si stojíme. Je nám veľmi ľúto, čo všetko sa okolo tohto zápasu strhlo, zvlášť v zmysle vyššie uvedených skutkov, ktorými sme konkrétne pomohli nielen v prípade pomoci Ukrajine," dodal Kmotrík mladší.

Uviedol tiež, že rešpektuje rozhodnutie Slavie Praha. "Nestotožňujeme sa však s dôvodmi, ktoré zástupcovia Slavie uviedli,“ uzavrel.

Viac k témam: Prípravný zápas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Slovan sa vyjadril k duelu proti ruskému Dinamu Moskva. Sme proti akejkoľvek vojne, vyhlásil Kmotrík © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.