Pondelok, 3. október 2022
Jasno  8,8 °C
Mimoriadne správy

Sebastian Vettel na Veľkej cene Ruska nechce súťažiť, nemecký pilot F1 bol z útoku na Ukrajinu v šoku

 Webnoviny  24. február 2022  67
Sebastian Vettel na Veľkej cene Ruska nechce súťažiť, nemecký pilot F1 bol z útoku na Ukrajinu v šoku

24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký pilot formuly 1 Sebastian Vettel vyhlásil, že na septembrovej Veľkej cene Ruska v Soči nebude súťažiť. Dôvodom je štvrtková invázia ruskej armády na územie Ukrajiny.

"Ráno som sa zobudil a zostal som v šoku. Je strašné vidieť, čo sa deje. Môj postoj je taký, že do Ruska by som nemal ísť a nechcem ísť. Je mi veľmi ľúto nevinných ľudí, ktorí prichádzajú o životy z hlúpych dôvodov,“ povedal na 34-ročný Vettel, ktorý je tiež lídrom Asociácie jazdcov Grand Prix.

Jazdec tímu Aston Martin priznal, že medzi pilotmi ešte vec neprediskutovali, no v blízkej budúcnosti sa jej budú v asociácii venovať.

Vedenie seriálu F1 vo svojom vyhlásení uviedlo, že pozorne sleduje situáciu. A fakt, či sa preteky v Soči v septembri uskutočnia, zatiaľ komentovať nechcelo.

Viac k témam: F1 Formula 1, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Sebastian Vettel na Veľkej cene Ruska nechce súťažiť, nemecký pilot F1 bol z útoku na Ukrajinu v šoku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.