Utorok, 27. september 2022
Zamračené  10,8 °C
Mimoriadne správy

Ján Kováčik šéfuje Slovenskému futbalovému zväzu už 12 rokov a zrejme bude aj naďalej, protikandidáta nemá

 Webnoviny  24. február 2022  65
Ján Kováčik šéfuje Slovenskému futbalovému zväzu už 12 rokov a zrejme bude aj naďalej, protikandidáta nemá

24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Súčasný prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik je aktuálne jediným kandidátom na post šéfa slovenského futbalu vo voľbách, ktoré sa v piatok uskutočnia v Senci. Očakáva sa teda, že bude pokračovať na svojej pozície až do roku 2026.

Päťdesiatdeväťročný Ján Kováčik (nar 4. decembra 1962 v Banskej Bystrici) futbalový zväz vedie už od septembra 2010, teda dlhých 12 rokov.

Obsadzujú spolu 21 funkcií


Na konferencii prebehnú voľby na obsadenie dovedna 21 funkcií, o ktoré sa uchádza len 24 kandidátov.

Väčšinou tak pravdepodobne pôjde len o potvrdenie záujemcov o funkciu, len v troch prípadoch pri voľbe členov výkonného výboru prebehne výber z viacerých kandidátov.

Na tri miesta za profesionálny futbal kandiduje kvarteto Norbert Csutora, Petr Kašpar, Viliam Ondrejka a Tibor Végh, zástupcom trénerov majú záujem stať sa Ladislav Jurkemik a Róbert Rybníček, zástupcom hráčov zase Tomáš Medveď a Ján Mucha.

Traja funkcionári už nekandidujú


Traja doterajší funkcionári zväzu už nekandidujú vzhľadom na naplnenie vekového limitu - Dušan Radolský, Jozef Paršo (obaja doteraz VV SFZ) a Miroslav Vlk (predseda disciplinárnej komisie).

Podľa oficiálneho webu SFZ má možnosť zúčastniť sa na konferencii 87 delegátov s právom hlasovať.

Viac k témam: prezident SFZ
Zdroj: Webnoviny.sk - Ján Kováčik šéfuje Slovenskému futbalovému zväzu už 12 rokov a zrejme bude aj naďalej, protikandidáta nemá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.