Utorok, 18. január 2022
Jasno  -2,7 °C
Mimoriadne správy

Schalke 04 sa potápa, v poslednom tíme Bundesligy pristúpili k personálnym zmenám

 Webnoviny  28. február 2021  91
Schalke 04 sa potápa, v poslednom tíme Bundesligy pristúpili k personálnym zmenám

28.2.2021 (Webnoviny.sk) - Čoraz väčšia bezmocnosť predstaviteľov nemeckého futbalového klubu Schalke 04 Gelsenkirchen vyústila do ďalšieho a dokonca hromadného prepúšťania.

Okrem trénera Christiana Grossa sa museli rozlúčiť aj športový riaditeľ Jochen Schneider, tímový koordinátor Sascha Riether, asistent trénera Rainer Widmayer a kondičný tréner Werner Leuthard.

Vyhrali iba jeden zápas


Po sobotnej prehre 1:5 v Stuttgarte zostali hráči Schalke 04 s 9 bodmi a len jedným víťazstvom z 23 zápasov na poslednej priečke najvyššej súťaže.

Na miesto zaručujúce záchranu v I. bundeslige aktuálne futbalisti z Gelsenkirchenu strácajú 9 bodov a do konca súťaže zostáva 11 kôl.

Šesťdesiatšesťročný Švajčiar Gross prišiel v decembri do tímu Schalke 04 v role záchrancu, ale táto riskantná stávka nevyšla.

Nové meno ešte neohlásili


S tímom síce dosiahol prvé víťazstvo v sezóne, ale iba 5 bodov z 10 zápasov odsúdilo jeho misiu na predčasný koniec.

Pred Grossom sa v aktuálnej sezóne v tíme zo Severného Porýnia-Vestfálska vystriedali traja ďalší tréneri v poradí David Wagner, Manuel Baum a na dvojzápasový záskok aj Huub Stevens.

V mužstve zatiaľ neohlásili meno nového adepta na vratkú trénerskú stoličku, pondelkový tréning bude pod taktovkou fitness trénerov.

Hráči majú svoje záväzky


Funkciu športového riaditeľa by mal prevziať Peter Knäbel, ktorý bol dosiaľ šéfom mládežníckeho oddelenia v tíme sedemnásobného nemeckého majstra a päťnásobného domáceho pohárového šampióna.

Niekdajší nemecký reprezentant Gerald Asamoah sa z funkcie trénera mužstva do 23 rokov posunul do funkcie tímového koordinátora.

"Pristúpili sme k personálnym výmenám, lebo športové výsledky nie sú dobré. Mužstvo má pred sebou poslednú tretinu sezóny, ktorú musí odohrať čo najúspešnejšie. Hráči majú svoje záväzky voči klubu aj fanúšikom," uviedol šéf dozornej rady Schalke 04 Jens Buchta.

Viac k témam: Bundesliga, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Schalke 04 sa potápa, v poslednom tíme Bundesligy pristúpili k personálnym zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.