Utorok, 3. august 2021
Zamračené  12,2 °C
Mimoriadne správy

Tomáš Klobučník sa po prekonaní koronavírusu trápi s dychom. Vo vode sa iba kúpe

 Webnoviny  28. február 2021  65
Tomáš Klobučník sa po prekonaní koronavírusu trápi s dychom. Vo vode sa iba kúpe

28.2.2021 (Webnoviny.sk) - Najlepší slovenský plavec a dvojnásobný olympionik Tomáš Klobučník sa nezúčastní na budúcotýždňovej Veľkej cene Slovenska v Šamoríne (5.- 7. marca). Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy po prekonaní ochorenia COVID-19. Prejavujú sa zvýšenou únavou a nadmerným zadýchaním aj pri nižšej intenzite tréningov.

"Plávam veľmi pomaly. Za tri týždne tréningov v šamorínskej bubline som absolvoval len ľahké tréningy, ale aj tak sa veľmi trápim s dychom a hlienmi. Mám pocit, že moje pľúca nepracujú tak, ako by mali. Časy sa nedajú absolútne porovnať s tým, čo som plával pred chorobou. Plávam celým spôsobom rovnaké časy ako som plával pred Covidom-19 a nohami. Je to naozaj veľmi zlé, nebudeme si klamať. Musím sa dať dokopy, ale ak počas troch týždňov nevidím žiadny progres, musíme niečo zmeniť. Budem sa snažiť absolvovať čo najviac vyšetrení, " uviedol Tomáš Klobučník v tlačovej správe Slovenskej plaveckej federácie.

Veľa času nezostáva


Do začiatku OH v Tokiu veľa času nezostáva a VC Slovenska bola jednou z možností, kde sa dal zaplávať limit na veľký športový sviatok. Klobučník je veľký bojovník, zbrane neskladá.

O olympiádu chce zabojovať, aj keď to bude v ďalších týždňoch mimoriadne náročné : "Isto v hlave urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som sa na OH v Tokiu kvalifikoval, pretože to bol môj cieľ pre rok 2020, pokiaľ nevypukol COVID-19. Žiaľ, celé sa to skomplikovalo. Musím absolvovať nejaké vyšetrenia a mať niečo v ruke. Na mysli mám to ako postupovať ďalej. Progres po chorobe je veľmi pomalý. Komunikoval som aj s členom realizačného tímu sestier Fialkových a verím, že sa to celé už zlomí. Chce to len čas a možno nastaviť nejakú doplnkovú liečbu. Urobím naozaj maximum pre to, aby to dobre dopadlo," skonštatoval 30-ročný skúsený plavec.

Skúsia ešte viac zvoľniť


Aký postup ďalšej prípravy zvolí člen Dukly Banská Bystrica a špecialista na prsiarske trate?

"Dohodli sme sa s trénerom Kuchárom, že skúsime ešte viac zvoľniť. Už teraz to bolo vo vode vyslovene iba kúpanie. Ide však najmä o to, aby som mohol absolvovať nejaké vyšetrenia a niekam sa posunúť. Tým, že som nemal absolútne žiadne príznaky a samotný priebeh ochorenia bol v poriadku, tak som si myslel, že netreba nič absolvovať a stačí sa pomaly zapájať do tréningu. Opak bol však pravda a asi sme mali absolvovať nejaké vyšetrenia pred nástupom do tréningu. Neopúšťam sa! Na účasť na OH v Tokiu si verím, len to chce čas. Lepšie je teda, ak sa na VC nezúčastním a aj z toho dôvodu som zrušil svoju účasť na kontrolných pretekoch, ktoré sa konali minulý víkend v Šamoríne," doplnil v závere Tomáš Klobučník.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk - Tomáš Klobučník sa po prekonaní koronavírusu trápi s dychom. Vo vode sa iba kúpe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.