Pondelok, 3. október 2022
Mimoriadne správy

Rusi žiadajú o vylúčenie Poliakov z MS v Katare, novinár ich nazval podlými stvoreniami

 Webnoviny   3. apríl 2022  93
Rusi žiadajú o vylúčenie Poliakov z MS v Katare, novinár ich nazval podlými stvoreniami

3.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko sa naďalej nevie zmieriť s tým, že sa nemohlo predstaviť v marcovej baráži o postup na tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa uskutočnia v Katare. A zo všetkého zlého tradične obviňuje všetkých naokolo, najnovšie Poľsko.

Futbal odsúdil ruskú inváziu


Rusko už viac ako mesiac útočí na Ukrajinu. V súvislosti s ruskou agresiou sa demokratický svet snaží potrestať Rusko za rozpútanie vojny a presvedčiť ho, aby ju ukončilo. Inváziu odsúdili vo všetkých sférach a výnimkou nebol ani futbal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktMedzinárodná futbalová federácia (FIFA) a Európska futbalová únia (UEFA) rozhodli o vylúčení Rusov zo všetkých medzinárodných súťaží. Rusko sa síce obrátilo na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, no nepochodilo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusi si vybíjajú zlosť na Poliakoch


Najnovšie si Rusi vybíjajú zlosť na Poliakoch. Práve Rusko a Poľsko sa mali stretnúť v semifinále baráže o MS v Katare. Tím okolo Roberta Lewandowského však postúpil bez boja do finále, v ktorom si poradil so Švédskom (2:0).

Ruský redaktor z televízie Match TV Georgij Čerdancev si však myslí, že Poľsko by mali vylúčiť zo svetového šampionátu. "Nedostavili sa na zápas v Rusku a mali by prehrať kontumačne 0:3," povedal novinár.

Poliaci sú podlé stvorenia


Čerdancev zároveň vyzýva Švédov, aby sa odvolali proti rozhodnutiu FIFA, pretože Poliaci podľa jeho názoru postúpili do finále baráže bezdôvodne. Tvrdí dokonca, že tak Švédi urobia.

Ďalší ruský novinár Anton Anisimov nedávno nazval Poliakov "podlými stvoreniami". Taliansky tréner Fabio Capello, ktorý v minulosti dokonca viedol ruskú reprezentáciu (2012-2015), po týchto slovách vyhlásil, že sa nebude baviť s ruskými novinármi.

Viac k témam: MS vo futbale, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi žiadajú o vylúčenie Poliakov z MS v Katare, novinár ich nazval podlými stvoreniami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.