Sobota, 6. marec 2021
Slnečno  -2,1 °C
Mimoriadne správy

Pred prvým zápasom Slovákov v Lige národov sa vyskytol problém, masér z českého tímu má koronavírus

 Webnoviny   2. september 2020  109
Pred prvým zápasom Slovákov v Lige národov sa vyskytol problém, masér z českého tímu má koronavírus

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Česká futbalová reprezentácia možno stojí pred veľkým problémom pred piatkovým zápasom v Bratislave so Slovenskom v Lige národov. Podľa informácií na webe iSport.cz sa v národnom tíme ČR objavil pozitívny test na koronavírus medzi masérmi.

Túto novinku neskôr potvrdil aj hovorca českej reprezentácie Petr Šedivý v rovnako Futbalová asociácia Českej republiky. Reprezentačné mužstvo Česka malo ešte v stredu odletieť na Slovensko, ale letecký presun napokon odložilo na štvrtok. Dôvodom je ďalšie testovanie v tíme.

Hráčov aj členov tímu znova otestovali


Pozitívny člen výpravy sa mal ešte pred testovaním na zraze reprezentácie stretnúť s celým tímom.

"Môžeme potvrdiť jeden pozitívny test zo skupiny širšieho realizačného tímu. Pozitívne testovaná osoba ihneď opustila hotel a nastúpila do karantény. Zároveň v komunikácii s hygienickou stanicou došlo k pretestovaniu hráčov a členov realizačného tímu. Všetky výsledky testov sú negatívne," uviedol Petr Šedivý.

Slavia Praha sa snaží stiahnuť svojich hráčov


Pre tento dôvod sa najmä Slavia Praha snaží o stiahnutie svojich ôsmich nominovaných hráčov z reprezentácie, keďže už o tri týždne na českého majstra čakajú súboje play-off o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

"Slavia má v reprezentácii brankára Ondřeja Kolářa, obrancov Davida Hovorku, Ondřeja Kúdelu, Vladimíra Coufala, Jana Bořila a stredopoliarov Petra Ševčíka, Lukáša Masopusta a Lukáša Provoda. Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti potvrdil, že klub bude o situácii v reprezentácii rokovať s vedením FAČR," napísal portál isport.cz.

Sparta Praha môže byť zatiaľ v pokoji


Svojich hráčov majú v reprezentačnom tíme aj českí zástupcovia v Európskej lige - Sparta Praha a Viktoria Plzeň. Ide dovedna o päť futbalistov.

"Sparta môže byť zatiaľ v pokoji, lebo skupina Európskej ligy sa začína až v októbri. Trojica Adam Hložek, Ondřej Čelústka a Bořek Dočkal by však mohla prísť o niektoré domáce ligové zápasy," dodal portál iSport.cz.

Duel 2. skupiny B-divízie Ligy národov Slovensko - Česko sa uskutoční na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave v piatok 4. septembra od 20.45 h, o tri dni neskôr Česi nastúpia v Olomouci proti tímu Škótska. Štvrtým družstvom v skupine je reprezentácia Izraela.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, Liga majstrov, Liga národov, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pred prvým zápasom Slovákov v Lige národov sa vyskytol problém, masér z českého tímu má koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.