Piatok, 24. január 2020
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní

 Webnoviny  10. september 2019  36
Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík je opäť zranený. Obranca Herthy BSC Berlín pred deviatimi dňami absolvoval návrat po zranení v drese klubového tímu do 23 rokov, teraz bude účastníkovi I. bundesligy znovu chýbať.

Pekaríka čaká pauza


Pekarík si na tréningu reprezentácie privodil svalové zranenie v lýtku a čaká ho pauza. Pravý bek absentoval z toho dôvodu v oboch nedávnych kvalifikačných zápasoch o postup na ME 2020 proti Chorvátsku (0:4) a Maďarsko (2:1).

Žilinský rodák práve pre problémy s lýtkovým svalom vynechal veľkú časť letnej prípravy pred aktuálnou sezónou. Prvý septembrový deň sa vrátil do zápasového diania pri výhre rezervy Herthy 3:1 nad BFC Dynamo v regionálnej lige v skupine Severo-východ.

Duda proti Maďarsku nehral


Pekarík pri svojom debute absolvoval 90 minút a následne zamieril na zraz slovenskej futbalovej reprezentácie. Odtiaľ sa vrátil bez zápasovej praxe, ale s novým svalovým zranením. Podľa trénera Herthy Anteho Čoviča však tentoraz ide o druhú nohu ako v lete.

Pekaríkov krajan Ondrej Duda odohral proti Chorvátom celých 90 minút, ale v súboji s Maďarmi sa k slovu nedostal. "Myslím si, že pre nás to nie je na škodu," poznamenal Čovič, ktorý už narážal na dôležitý sobotňajší bundesligový duel v Mainzi. Dudu očakávajú v utorok na tréningu Herthy.

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk - Peter Pekarík je opäť zranený, po návrate na trávnik bol fit iba pár dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.