Streda, 29. máj 2024
Mimoriadne správy

Kucka sa ospravedlnil Slovanu aj fanúšikom za zbytočné vylúčenie a priblížil, čo sa udialo pred jeho uhryznutím súpera

 Webnoviny  13. júl 2023  156  
Kucka sa ospravedlnil Slovanu aj fanúšikom za zbytočné vylúčenie a priblížil, čo sa udialo pred jeho uhryznutím súpera

13.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka bol jedným zo smutných hrdinov stredajšieho prvého stretnutia 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2023/2024 medzi Slovanom Bratislava a luxemburským tímom FC Swift Hesperange (1:1).

V závere prvého polčasu už za nerozhodného stavu 1:1 sa totiž prezentoval činom, ktorý nepatrí na trávniky ani do života - uhryzol súperovho obrancu Néga Ekofa.

Nechal sa vyprovokovať


Hlavný arbiter si situáciu detailne pozrel na videu a Kucku právom vylúčil. Deň po stretnutí sa skúsený futbalista na klubovom webe za svoje konanie ospravedlnil.

"Chcel by som sa vyjadriť k včerajšej situácii a zároveň sa aj ospravedlniť celému tímu, klubu ŠK Slovan Bratislava a fanúšikom. Plne si uvedomujem chybu, ktorú som spravil a ktorá by sa nemala stávať, čím som oslabil mužstvo v ťažkom a dôležitom zápase. Nechal som sa zbytočne vyprovokovať súperom, ktorý na mne ležal, nechcel ma pustiť, štípal ma a doškriabal mi ruku do krvi. Avšak ani to neospravedlňuje moju následnú reakciu," uviedol Kucka.

Stopka na niekoľko zápasov


Vylúčenie v praxi znamená, že nemôže hrať v budúcotýždňovej odvete u súpera, no Európska futbalová únia (UEFA) mu môže napariť ďalší trest, možno aj dlhšieho trvania.

"Disciplinárna komisia ma určite potrestá stopkou na niekoľko zápasov, čo ma veľmi mrzí, ale každý sa učí z vlastných chýb," doplnil Kucka.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: SITA.sk - Kucka sa ospravedlnil Slovanu aj fanúšikom za zbytočné vylúčenie a priblížil, čo sa udialo pred jeho uhryznutím súpera © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.