Streda, 28. september 2022
Polojasno  9 °C
Mimoriadne správy

Juraj Ančic povedie AS Trenčín do konca aktuálnej sezóny, realizačnému tímu radí Ivan Galád

 Webnoviny  10. január 2022  77
Juraj Ančic povedie AS Trenčín do konca aktuálnej sezóny, realizačnému tímu radí Ivan Galád

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Juraj Ančic bude hlavným trénerom fortualigového futbalového klubu AS Trenčín až do konca sezóny 2021/2022.

Štyridsaťročný trenčiansky rodák prevzal kormidlo pri A-tíme Trenčanov v úvode decembra po Petrovi Hlinkovi, ktorý na základe vlastnej žiadosti a následnej konzultácii s vedením klubu skončil svoje pôsobenie v tejto organizácii.

Galád klub veľmi dobre pozná


Staronovou tvárou pri A-tíme trenčianskeho klubu je Ivan Galád, ktorý sa stal poradcom pre realizačný tím prvého mužstva. Informácie priniesol oficiálny web AS.

"Dlho sme zvažovali návrat k úspešnej štruktúre realizačného tímu z minulosti. Prvým rozhodnutím je potvrdenie Juraja Ančica v pozícii hlavného trénera minimálne na najbližšieho pol roka. Realizačný tím následne rozšíril Ivan Galád, ktorý bude konzultantom a technickým poradcom. Jeho prácou bude denná komunikácia s realizačným tímom a najmä hlavným trénerom. Pripravujeme ešte doplnenie tohto tímu o jedného asistenta trénera," informoval generálny manažér klubu Róbert Rybníček a doplnil: "Klub veľmi dobre pozná. V kontakte sme boli aj v časoch, keď nesedel na našej lavičke. Jeho spojenie s Jurajom Ančicom je pre nás ideálnou kombináciou skúsenosti a mladíckej dravosti. Tréner Galád sa dlho pohybuje v dianí a presne vie, ako to u nás funguje. Nebude mať priamu zodpovednosť za vedenie tímu. To bude na pleciach Ančica. Veríme, že to pomôže stabilizovať situáciu."

Ivan Galád má bohaté skúsenosti z ligového pôsobenia, dvakrát viedol aj futbalistov Trenčína, hlavným koučom bol aj pri reprezentačnej "dvadsaťjednotke" SR.

Trenčania nazbierali dvadsať bodov


V minulosti pôsobili ako konzultanti mladých trénerov v Trenčíne úspešní holandskí odborníci Leo van Veen a Peter Huistra.

V dvanásťčlennej fortunaligovej tabuľke patrí Trenčanom počas zimnej prestávky deviata priečka, v doterajších devätnástich dueloch nazbierali 20 bodov.

Na prvú šestku aktuálne strácajú štyri body, od baráže ich delí päť a od priameho vypadnutia desať bodov.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Juraj Ančic povedie AS Trenčín do konca aktuálnej sezóny, realizačnému tímu radí Ivan Galád © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.