Streda, 28. september 2022
Oblačno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Handzuš sa vzdal funkcie, reaguje na kontroverzné rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL

 Webnoviny  13. september 2022  36
Handzuš sa vzdal funkcie, reaguje na kontroverzné rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL

13.9.2022 (Webnoviny.sk) - Minulotýždňové mimoriadne kontroverzné rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ktorý neplánoval obmedziť reprezentáciu Slovenska pre hráčov z ruskej KHL, má za následok odstúpenie niekdajšieho skvelého útočníka Michala Handzuša z výkonného výboru SZĽH. Aktuálne 45-ročný bývalý center o tom informoval v utorok prostredníctvom vyhlásenia na twitteri.

Hodnotový rozkol


"V nadväznosti na stanovisko SZĽH zo dňa 8.9. 2022 sa vzdávam funkcie člena VV SZĽH a taktiež všetkých svojich ďalších aktivít v organizácii SZĽH. Väčšina VV rozhodla, že hráči hrajúci KHL môžu ďalej reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach, a ja to rešpektujem. Toto stanovisko je však v rozpore s mojím hodnotovým nastavením, a preto si za týchto okolností neviem predstaviť moje ďalšie pôsobenie v akejkoľvek funkcii v SZĽH. Po vydaní stanoviska SZĽH som považoval za dôležité informovať viacerých ľudí v hokejovom hnutí a oznámiť im moje rozhodnutie osobne. Z tohto dôvodu prichádza moje verejné vyhlásenie až teraz,“ uviedol Handzuš vo vyhlásení.

V slovenskom hokeji majster sveta z Göteborgu 2002 nekončí úplne. "Naďalej budem pracovať s mládežou na klubovej úrovni, kde sa budem snažiť napĺňať víziu rozvoja hráča 21. storočia a teda rozvíjať detí po športovej, hokejovej a osobnostnej stránke," napísal.

Michal Handzuš počas bohatej kariéry absolvoval štvorciferný počet stretnutí v zámorskej NHL a s Chicagom Blackhawks získal Stanleyho pohár.

Putinove krviprelievanie na Ukrajine


Napriek tomu, že Švédsko, Fínsko, Česko či Francúzsko rozhodli o tom, že ich hráčov pôsobiaci v KHL nemôžu reprezentovať svoje krajiny, sa SZĽH rozhodol taký zákaz nevydať.

KHL pritom tvoria prevažne ruské kluby, ktoré podporujú prezidenta Vladimira Putina. A ten stojí za vojenským ťažením, ktoré Rusi od druhej polovici februára predvádzajú na území Ukrajiny.

KHL financujú ruské štátne podniky a hlásia sa k podpore súčasného ruského prezidenta Vladimira Putina. Rusko vo februári 2022 s pomocou Bieloruska vojensky napadlo Ukrajinu a stále vedie boje na území geografického suseda Slovenska.

Reakcia SZĽH mnohých sklamala


Voči verdiktu SZĽH sa ohradili viacerí partneri zväzu. Na súpiskách tímov KHL aktuálne figuruje osem slovenských hokejistov - Michal Krištof, Christián Jaroš, Samuel Buček, Michal Čajkovský, Adam Liška, Patrik Rybár, Adam Húska a Július Hudáček.

Gólman Hudáček už skôr ukončil reprezentačnú kariéru. Partner SZĽH nesúhlasí s rozhodnutím uvedených hokejistov nevylúčiť z národného tímu.

Podľa SZĽH uvedení legionári neporušujú medzinárodné dohody ani slovenské zákony, preto ich chce naďalej pozývať na akcie národného tímu.

Zväzu sa tiež nepáčia "útoky a nevraživosť voči športovcom, ktoré považuje za neakceptovateľné rovnako ako je podľa SZĽH neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt".Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Handzuš sa vzdal funkcie, reaguje na kontroverzné rozhodnutie v súvislosti s hráčmi z KHL © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.