Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Fortuna liga je o krok bližšie k reštartu, testy v kluboch bez pozitívneho nálezu na Covid-19

 Webnoviny   8. jún 2020  112
Fortuna liga je o krok bližšie k reštartu, testy v kluboch bez pozitívneho nálezu na Covid-19

8.6.2020 (Webnoviny.sk) - Testy v kluboch futbalovej Fortuna ligy z druhej polovice predchádzajúceho týždňa nepriniesli ani jeden pozitívny prípad ochorenia Covid-19, ligový futbal na Slovensku je tak opäť bližšie k reštartu po trojmesačnej pauze zavinenej pandémiou koronavírusu.

Testovanie v kluboch najvyššej súťaže prebehlo vo štvrtok a v piatok. "Z každého klubu sa testom podrobilo minimálne 30 členov. Medzi testovanými boli prioritne hráči a realizačné tímy. Celkovo bolo vykonaných 385 testov metódou PCR. Výsledky testov boli známe po 48 hodinách, teda v nedeľu podvečer. Výbornou správou je, že všetky testy boli negatívne!" referuje oficiálny web FL.

Testovanie zabezpečovalo Únia ligových klubov (ÚLK) ako vedenie súťaže v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom. "To, že všetci testovaní sú negatívni, je výborná správa, ktorú sme čakali, aj vzhľadom k tomu, že počas pandémie sa kluby našej ligy správali mimoriadne zodpovedne," informuje web fortunaliga.sk.

Po dlhej pauze by sa najvyššej slovenská futbalová súťaž mala začať v sobotu 13. júna. Na programe je dovedna päť kôl v oboch nadstavbách - o titul aj o udržanie sa. "V tejto súvislosti ÚLK v piatok zaslala klubom upravený Manuál organizácie zápasov. Ten prispôsobila aktuálnej situácii a podmienkam stanoveným z Úradu verejného zdravotníctva," informovali predstavitelia ÚLK.

Viac k témam: COVID-19, Fortuna liga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Fortuna liga je o krok bližšie k reštartu, testy v kluboch bez pozitívneho nálezu na Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.