Nedeľa, 1. február 2026
Mimoriadne správy
- Rádio je najdôveryhodnejším typom média v Európe, podľa prieskumu dôvera v online prostredí dlhodobo klesá
- Prvá návšteva slovenského predstaviteľa v Andorre. Marek Eštok hovoril o daniach, EÚ aj Ukrajine – FOTO
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
Futbalový svet vraj pozvoľne začína vnímať zavedené zmeny ako pozitívne.
ZÜRICH 25. decembra (WebNoviny.sk) - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino je presvedčený, že organizácia pod jeho vedením získava späť dôveru stratenú vinou korupčných škandálov, do ktorých sa zaplietli jej funkcionári. Futbalový svet vraj pozvoľne začína vnímať zavedené zmeny ako pozitívne. Uviedol to v rozhovore pre španielsky denník Marca.
"Žiaľ, FIFA má za sebou náročné obdobie, prekonala hlbokú krízu. Ukazuje sa však, že poctivou prácou je možné získať dôveru nazad. Iba tak ľuďom dokážeme, že toto je nová FIFA a nová éra riadenia futbalu," zhodnotil svoje počínanie na čele FIFA nástupca Seppa Blattera.
Za účasť na rozsiahlej úplatkárskej afére bolo obvinených viac ako 40 futbalových činovníkov. Čistý štít si neudržal ani Blatter, ktorého dištancovali na šesť rokov za to, že v roku 2011 schválil netransparentné vyplatenie dvoch miliónov švajčiarskych frankov Michelovi Platinimu. Francúz dosiahol skrátenie trestu na štyri roky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Contador cíti, že ešte môže zvíťaziť na Tour de FranceNasledujúci článok
Slovák Ružička je medzi najväčšími nádejami juniorských MS
Raši sa vyjadril k alkoholu v Národnej rade a povedal, že poslancom nemôže dať fúkať. Nerobia to ani parlamenty v Európe – VIDEO
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Ekonomická nálada na Slovensku sa zhoršuje, analytik upozorňuje na rastúcu opatrnosť domácností