Štvrtok, 19. marec 2026
Mimoriadne správy
- Britská vláda po kritike hudobníkov ustúpila od plánov v oblasti autorských práv a umelej inteligencie
- Globálny hudobný priemysel mal vlani tržby zhruba 32 miliárd dolárov. Hlavne vďaka streamingu
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
Cibulková zvládla prvú prekážku na turnaji v Ríme a po týždni opäť vyzve svetovú jednotku
RÍM 13. mája (WebNoviny.sk) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila 6:2, 6:3 nad Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d'Italia v talianskom Ríme (dotácia 3 452 538 USD, antuka). Obe súperky odohrali prvý vzájomný duel.
Tridsaťročná Cibulková triumfovala iba v druhom zápase v aktuálnej sezóne na okruhu WTA. V 2. kole si zmeria sily s aktuálnou svetovou jednotkou Naomi Osakovou z Japonska. Čaká ich štvrté vzájomné stretnutie, v predchádzajúcich troch prípadoch uspela zakaždým Osaková. Naposledy sa stretli minulý týždeň na turnaji v španielskom Madride, v 1. kole zvíťazila Japonka 6:2, 7:6 (6).
Madrid - dvojhra - 1. kolo
Dominika Cibulková (SR) - Alexandra Sasnovičová (Biel.) 6:2, 6:3
Viac k témam: Rím, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk - Cibulková zvládla prvú prekážku na turnaji v Ríme a po týždni opäť vyzve svetovú jednotku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Príbeh jednej ženy, jednej krajiny a jedného dedičstva. Tam, kde sa rieky spájajú
EY Podnikateľ roka 2025: Jaroslav Maslen
Jar útočí na alergikov: liečbu potrebuje čoraz viac detí aj dospelých