Nedeľa, 25. júl 2021
Oblačno  24,9 °C
Mimoriadne správy

Česká liga stále nútene pauzuje, hrať sa nebude ani počas najbližšieho víkendu

 Webnoviny  28. október 2020  95
Česká liga stále nútene pauzuje, hrať sa nebude ani počas najbližšieho víkendu

28.10.2020 (Webnoviny.sk) - V najvyššej českej futbalovej súťaži sa nehralo počas ostatných troch víkendov a nebude sa ani počas najbližšieho. Ligová futbalová asociácia (LFA) totiž nepochodila so žiadosťou na ministerstve zdravotníctva, ktoré v prvej dekáde októbra prerušilo športové akcie.

Dôvodom je stále nepriaznivá situácia v krajine v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Skôr ako 7. novembra nezačnú


"Vzhľadom k stále trvajúcim krízovým opatreniam Vlády ČR sa profesionálne súťaže neodohrajú ani cez tento víkend. LFA preto svojich členov informovala, že siedme kolo ligy sa neodohrá skôr ako 7. novembra," uvádza sa vo vyhlásení LFA, ktorá riadi české profesionálne futbalové súťaže.

Zástupcovia v ostatných dňoch rokovali s rezortom zdravotníctva aj príslušnými orgánmi, ale nedostali kladnú odpoveď.

"Aj naďalej budeme v spolupráci s Národnou športovou agentúrou intenzívne rokovať s ministerstvom zdravotníctva aj celou vládou o tom, za akých podmienok by bolo aj počas aktuálnych opatrení možné obnoviť profesionálne futbalové súťaže v čo najskoršom termíne," napísali zástupcovia LFA podľa iDnes.cz.

Výnimka pre medzinárodné akcie


Naposledy sa česká futbalová liga hrala 4. októbra, o štyri dni neskôr vstúpili do platnosti prísne opatrenia. Najprv na dva týždne, no trvanie obmedzenia sú aktuálne posunuté do 3. novembra.

Výnimku dostali len medzinárodné akcie, príkladom bol tenisový turnaj WTA v Ostrave či účinkovanie českých futbalových klubov v Európskej lige.

Každým ďalším odloženým kolom narastá tlak na dohodnutý kalendár zápasov a ak Česi chcú pred zimnou prestávkou odohrať 15 kôl, hrať budú asi aj počas vianočných sviatkov.

Viac k témam: česká Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk - Česká liga stále nútene pauzuje, hrať sa nebude ani počas najbližšieho víkendu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.