Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Brazílski futbalisti na letnej olympiáde v Tokiu obhájili titul šampiónov z Ria
Webnoviny 7. august 2021 607
7.8.2021 (Webnoviny.sk) - Futbalisti Brazílie sa opäť stali olympijskými šampiónmi a obhájili titul spred piatich rokov v Riu de Janeiro 2016. V sobotňajšom finálovom stretnutí OH 2020 na štadióne v Jokohame triumfovali nad hráčmi Španielska 2:1 po predĺžení.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Do prestávky ponúkli obe mužstvá vyrovnanú partiu, v ktorej mierne dominovali Brazílčania. Tí mohli v 38. min ísť do vedenia, no Richarlison nepremenil pokutový kop, keď loptu poslal nad španielsku bránku.
„Kanárici" sa však dočkali krátko pred polčasovým hvizdom, keď Matheus Cunha využil nedorozumenie v strede španielskej defenzívy a po zemi umiestnil loptu k ľavej žrdi.
Lopta z voleja
Španieli vstúpili do druhého dejstva s cieľom zmazať jednogólové manko. Podarilo sa im to v 61. min, keď Mikel Oyarzabal po centri z pravej strany z voleja napálil loptu do brazílskej siete.
Zvyšok riadneho hracieho času už rozuzlenie neprinieslo, a tak prišlo na rad predĺženie. V ňom zariadil „zlatú“ brazílsku radosť striedajúci Malcom, ktorý v 108. min využil pekný pas od Antonyho a zblízka rozhodol.
Mužské turnaje
Brazílčania získali na mužských olympijských turnajoch už 6. cenný kov. Momentálne majú bilanciu 2-2-2. Španieli nepridali do zbierky druhé zlato po Barcelone 1992, na konte tak historicky majú jednu zlatú a tri striebornú medaily.
Bronzové medaily v Tokiu vybojovali reprezentanti Mexika. Tí si v piatkovom dueli o 3. miesto poradili s domácimi Japoncami 3:1 a k zlatu z OH 2012 v Londýne pridali historicky druhú medailu z mužského futbalového turnaja pod piatimi kruhmi.
Viac k témam: futbalový súboj, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk - Brazílski futbalisti na letnej olympiáde v Tokiu obhájili titul šampiónov z Ria © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokolNasledujúci článok
Messi vraj mieri do Paríža a má zarábať viac ako Neymar
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA