Utorok, 21. september 2021
Polojasno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokol

 Webnoviny   7. august 2021  32
Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokol

7.8.2021 (Webnoviny.sk) - Športová strelkyňa Danka Barteková síce nebola nanovo zvolená do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru, svoj končiaci mandát však využila v sobotu na OH v Tokiu podľa svojich predstáv.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)


V predposledný deň Hier XXXII. olympiády sa objavila v kanoistickom areáli Sea Forest Waterway, aby pomohla dekorovať medailistov v disciplíne K4 500 m vrátane bronzových Slovákov.

Vymenila sa so Samaranchom


Príjemnú úlohu si zopakovala po piatich rokoch, keďže v Riu de Janeiro odovzdávala medaily vtedy striebornej slovenskej "káštvorke". V Tokiu bol síce protokol odovzdávania medailí vzhľadom na koronavírus oklieštený a kajakári si ich museli zavesiť na krk sami, Barteková si však užila chvíle, že mohla byť pri tom.

Online prenos (minúta po minúte)


Ešte predtým musela presvedčiť Juana Antonia Samarancha ml., aby si s ňou vymenil slávnostnú ceremóniu.

"Pán Samaranch pochopil, že je to jedna z mojich posledných slávností v pozícii členky MOV. Bol pre mňa veľký zážitok si po piatich rokoch zopakovať dekorovanie slovenských medailistov aj kamarátov, ktorých cestu som sledovala pred Riom i pred Tokiom. Slováci ako jediní dodržali na pódiu predpísaný protokol s medailami. Prvý ju odovzdal druhému, druhý tretiemu a tretí štvrtému,“ povedala Danka Barteková na webe olympic.sk.

Priniesla im šťastie


Najstarší člen slovenského bronzového kvarteta Erik Vlček (39) stihol o dva roky mladšej Bartekovej prezradiť, že im priniesla šťastie. Štvornásobný medailista z OH zrejme vychádzal z toho, že Barteková bola prítomná na ich medailovej ceremónii aj v Riu de Janeiro.

"Erik je podľa mňa jeden z najlepších športovcov na Slovensku. Je vzor pre nás vrcholových športovcov aj mládež. Nie je bežné, ak sa niekto pre šport obetuje tak ako on,“ doplnila Danka Barteková.

Bronzová medailistka v skeete z OH 2012 v Londýne absolvovala v sobotu ešte jeden medailový ceremoniál. Cenné kovy priniesla aj najlepším šprintérom v štafetách na 4 x 100 m na Národnom olympijskom štadióne v Tokiu. Táto disciplína s dlhoročnou americkou a jamajskou dominanciou sa skončila v Tokiu veľkým prekvapením. Zlato si vybojovali Taliani, striebro Briti a bronz Kanaďania.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, rýchlostná kanoistika - Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk - Barteková pochválila bronzových kajakárov, Slováci ako jediní na olympiáde v Tokiu dodržali protokol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.