Sobota, 6. marec 2021
Slnečno  -2,1 °C
Mimoriadne správy

Belgičania ako prví v Európe definitívne ukončili sezónu, titul pridelili tímu FC Bruggy

 Webnoviny   2. apríl 2020  108
Belgičania ako prví v Európe definitívne ukončili sezónu, titul pridelili tímu FC Bruggy

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Najvyššie futbalové súťaže v jednotlivých krajinách sú z dôvodu pandémie koronavírusu už niekoľko týždňov prerušené. Väčšina súťaží nechcú ich predstavitelia predčasne ukončiť, pretože dúfajú, že ešte príde čas na ich pokračovanie.

Viac o téme: Koronavírus


Iný pohľad na vec majú v Belgicku, kde vo štvrtok definitívne ukončili ročník 2019/2020 a rozhodli o pridelení titulu tímu FC Bruggy. V tabuľke totiž tento klub neohrozene viedol s náskokom desiatich bodov pred Gentom. Informácie priniesol web nieuwsblad.be.

Šestnástky titul FC Bruggy


Štvrtkový verdikt správnej rady súťaže ešte musí odobriť valné zhromaždenie, pôjde však už len o formalitu. Pre FC Bruggy je to už šestnásty titul v klubovej histórii.

Belgičania sa rozhodli ukončiť sezónu napriek tomu, že Európska futbalová únia (UEFA) svojim členom takýto krok neodporučila.

UEFA sa vyhráža


Pohrozila tiež, že v prípade predčasného konca ligy kluby z danej krajiny nebudú hrať v ročníku 2020/2021 európske poháre.

Ak sa táto vyhrážka UEFA nenaplní, FC Bruggy bude hrať skupinovú časť Ligy majstrov a Gent sa bude snažiť o prienik do LM prostredníctvom kvalifikácie. Ďalšie tri miesta má Belgicko pre Európsku ligu.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, Futbalová európska liga UEFA, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgičania ako prví v Európe definitívne ukončili sezónu, titul pridelili tímu FC Bruggy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.